e-mail
AutósTITKOK eBook
Vissza a főoldalra
     
 

Vigyázzon "levehetik", avagy
nagyon sokan pályáznak az ön pénzére!

Gazemberkedések benzinkutaknál, valamint a parkoló-maffia trükkjei


Sokan állnak sorba, a legnagyobb rabló, az állam után, hogy kihúzzanak az ön zsebéből, alkalmanként néhány száztól, akár több tízezer forintig terjedő összegeket.

Nézzük, hol leselkednek önre veszélyek!

Egyik veszélyforrás: a benzinkút

Természetesen, az alábbi trükkökkel és hozzáállással, nem mindenhol találkozunk, de ha eleve nem adunk rájuk esélyt sem, nem veszíthetünk pénzt!

A piti ügyeskedők, egy-egy alkalommal, nem sokkal "veszik le" áldozataikat, de éves szinten -ha nem figyel oda- akár 20.000-40.000, de még az is könnyen előfordulhat, hogy több mint 100.000 forinttal is megkárosíthatják. Igazából, ezek a kedves hölgyek és urak nem is olyan pitik. Ha összeadjuk azokat az összegeket, amiket naponta több tucat áldozatuktól bezsebelnek, komoly összegek jönnek össze, így akár egy kalap alá tartozóknak lehet őket venni a bűnözőkkel!

Azt, aki nem figyel oda, aki nem tesz meg bizonyos szükséges dolgokat, nem csak átverni könnyű, hanem ha mégis fény derül az átverésre, a törvény sem tud neki segítséget nyújtani, ugyanis nincs mivel bizonyítania az esetet.

Meg kell jegyezzük, hogy a hálózatok, a franchise-tulajdonos forgalmazók, a felszínre került ügyeskedések nyomán, új és új rendszabályokat vezetnek be, amelyeket a szerződő franchise-bérlő vállalkozónak be kell tartania, és alkalmazottaival betartatnia, ezzel is csökkentve a csalások lehetőségét.
Az adott franchise kút üzemeltetője is érdekelt abban, hogy alkalmazottaira ne legyen panasz, hiszen sok kifogás esetén, megvonhatják tőle a franchise-jogot.

Ennek ellenére, azért tartjuk a tankolást az első számú veszélyforrásnak, mert ehhez nem kell különösebb "helyzetbe kerülnie", néhány naponta, minden autós tankol ugyanis. Sajnos a társaságok - cégek fent részletezett erőfeszítései ellenére is, a kutak vezetői, tulajdonosai nem mindig elégszenek meg azzal, amit legálisan kereshetnek, így egy meglehetősen felháborító gyakorlatot alkalmaznak.
Nagyon sok helyen, nem hogy fizetést nem adnak alkalmazottaiknak, hanem egy úgynevezett "leadót" azaz napi több ezres nagyságrendű pénzt követelnek tőlük azért, hogy egyáltalán ott dolgozhatnak, mondván úgyis eleget keresnek a jattból. Gusztustalan ugye? Mivel azonban a fizetés manapság bent a kasszánál történik, és nem úgy, mint régen, azaz nem a kútkezelőnél, a borravaló jelentősen megcsappant. Az ilyen kutak alkalmazottai tehát, azért hogy megéljenek, folyamatosan csalásra kényszerülnek. Ez a kikényszerített gerinctelenség odáig fajul, hogy volt kutas barátom szerint, még egymást is "lehúzzák".

Elszigetelt esetekben (főleg a kisebb névtelen kutaknál) a benzinkút tulajdonosai is arra rendezkedtek be, hogy a vásárlók megkárosításával extra bevételre tegyenek szert. Ezzel természetesen nem állítjuk, hogy a hálózatokhoz nem tartozó kutak feltétlenül rosszabb választás lennének, mint a nevesek, de az biztos, hogyha önt bármi kár éri egy neves hálózathoz tartozó kútnál, a nagy és tőkeerős cégek hamarabb megtérítik azt, az esetet jó hírük megőrzése érdekében hamarabb kivizsgálva, mint a kis kutak, ahol egyedül a tulajdonos jóhiszeműségében bízhat.

Akármelyik fajta kútról is legyen szó, számos esetben, pénzéhes alkalmazottak hada fogadja önt, akik arra várnak, hogy kihasználhassák az ön jóhiszeműségét, vagy esetleges figyelmetlenségét.

Olyan rafinált trükköket alkalmaznak, amelyek mindegyikét egyszerűen nem lehet megúszni, de a tőlünk ellopott összeg csökkentését elérhetjük némi odafigyeléssel.

Mielőtt belemennénk a részletekbe, illetve mielőtt alkalmazná tanácsainkat, döntse el, hogy mire vágyik inkább? Arra, hogy a benzinkutasok "szeressék" önt, vagy arra, hogy csak annyi pénzt költsön amennyit szükséges, és hogy mindent, amiért fizetett, tényleg megkapjon?
Amennyiben megvédi magát trükkjeiktől, az ügyeskedők nem biztos, hogy szeretni fogják önt, (amely "szeretetet" amúgy is csak az érdek diktálta), viszont valószínűleg a felesége/férje, barátja/barátnője sokkal hálásabb lesz, ha az így megtakarított pénzen vacsorázni viszi őt. Ez fontosabbnak tűnik, mint az, hogy valaki, aki nem tudott öntől pénzt kicsalni, megorrol-e önre, vagy sem.

Bizonyára azt is sejti, hogy sok kutas (természetesen nem a többség!) eddig sem azért mosolygott önre, mert barátságos, hanem azért, mert így remélt több pénzt öntől.

A gazember típusú személyzetnél az sem számít, hogy ön rendszeres vásárló-e az adott kútnál! Hiába ismerik önt, hiába gondolja úgy, hogy ön már "haver" ezért önt nem verik át, az ismeretséget leginkább abban aknázzák ki, hogy megismerve szokásait, folyamatosan képesek önt kisebb nagyobb összeggel megkárosítani. (Emlékezzen, egymást is átverik! önt miért ne?)

Ha ön valahol törzsvásárló, és e szerint is bánnak önnel, annak örüljön, de ne mondjon le az óvatosságról!


Tehát mire figyeljen oda különösen:

1. Soha ne hagyja ott autóját, miközben üzemanyagot töltenek bele!
Ez a legjobb védekezés a leggyakrabban alkalmazott trükk ellen! Ezt a trükköt, akkor vetik be, ha fix összegért kér tankolást a kutastól, majd bízva az ő becsületességében, ön már indul is a kassza felé, ahol a pénztáros közli önnel ugyanazt az összeget, amit ön mondott a kutasnak. Ezután ön fizet, és távozik - a kutas szemtelenségétől függően, 10-40%-kal kevesebb üzemanyaggal, mint amiért fizetett. Ha 5.000 Ft-os tankolást vesszünk alapul, akkor így alkalmanként, 500-2.000 forinttal megkárosíthatják, attól függően, hogy ön rendszeres, vagy alakalmi vásárló-e ott.

Hogyan csinálják?
A kutas, miután ön hátat fordított neki, jelt ad a pénztárosnak, hogy ön mennyiért kívánt tankolni, a pénztáros pedig a kasszánál ezt az összeget kéri el öntől. Egyesek szerint, ez nem működhet, csak akkor, ha ön nem kér nyugtát, számlát. Mi ebben nem lennénk ilyen biztosak! Egy közepes számítógépes kalóznak, nem telhet többe, mint fél napba, hogy feltörje a számlázó programot, egy ügyes műszerésznek sem kerülhet több mint egy órájába, hogy "megmalmozza" a kutat, és alkalmassá tegye arra, hogy csaljanak vele. (A benzinkút társaság adatfeldolgozási, ellenőrzési részlegein pedig nem nehéz olyan korrumpálható munkatársat találniuk, aki részesedés fejében, szemet huny a csalások fölött, sőt az adatok manipulálásával aktívan részt is vesz bennük!)

Az is megoldást kínál a pénztárosnak, hogyha valaki nem kérte el a nyugtát, aki szintén az adott összegért tankolt, akkor azt a ő egy ideig megőrzi, és ha ön kéri a nyugtát, egy olyat ad át, amin az ön által kért összeg szerepel.

Ez ellen két módon védekezhet:
Először is, ha valamilyen okból, ön nem volt végig jelen a tankolásnál, kérje el a nyugtát, és nézze meg rajta a tankolás idejét (elvileg rajta van az óra perc), és ha ez nem stimmel, biztos lehet benne, hogy önt átverték. Ekkor követelje azt a nyugtát, ami az ön tankolásakor készült, és a különbözetet kérje vissza.
én a magam részéről, értesíteném a kút üzemeltetőjét, illetve az üzemanyag-társaságot is a csalásról, és valószínűleg beírnék a panaszkönyvbe*, hogy az ilyen emberek ne dolgozhassanak sokáig a szakmában, megkárosítva a vásárlókat. *Ez utóbbit, ha egyedül van, és a kút személyzete fenyegetően lép föl, lehet, hogy nem érdemes erőltetni.
Másodszor, fontos, hogy mindig kérje el a nyugtát, még akkor is, ha a tankolást ön végezte, és emiatt biztos benne, hogy nem verték át, hiszen így mást nem károsíthatnak meg az ön nyugtájával.

A további lehetőség a manipulálásra, pedig magánál a kutasnál van, aki az ön autójába tankolandó mennyiségből, bizonyos részt egy kéznél lévő tartályba tölthet. Készítettek már olyan rejtett kamerás felvételt, ahol a kutas a töltőpisztolyt egy kis időre a kabátja alá dugta, és a számláló közben pörgött, ugyanis tartály volt a kabátjába rejtve!

Ez utóbbi lehetőség, nem csak fix összegű tankolásnál áll fenn, úgyhogy azt tanácsoljuk, hogy semmiképpen ne hagyja ott az autóját addig, amíg a kutas nem végzett az üzemanyagtöltéssel.
A legtöbb autó üzemanyagszint-jelző műszere tele tankot mutat, még mielőtt a tank ténylegesen megtelne. Ezt tudva, az utolsó 2-3 litert a kutas a lebukás veszélye nélkül töltheti máshova az ön tankja helyett.


2. Az üzemanyag-töltés befejeztével, mielőtt bemenne a pénztárhoz, győződjön meg róla, hogy a pisztoly vissza legyen akasztva a helyére.
Emellett jegyezze meg azt is, hogy mi a számláló állása!

Ne engedje meg, hogy "eladjanak" önnek, még párszáz, sőt akár pár ezer forintnyi üzemanyagot, amit nem az ön autójának tankjába töltöttek! Ne adjon rá lehetőséget, hogy miután ön hátat fordított, a tankolást még folytassák az ön pénzén, de nem az ön autójába.

Ezt úgy a legegyszerűbb elkerülni, vagy ön visszaakasztja a pisztolyt a helyére, vagy megvárja, amíg a kutas visszaakasztja azt. Ha ezt nem teszi meg az illető, ne legyen szégyenlős, és kérje meg rá, vagy tegye meg ezt ön. A kútoszlop ugyanis elvileg letilt, tehát a pisztoly visszaakasztása után, addig, amíg a kasszánál az üzemanyagot ki nem fizették, és a pénztáros nem állította újra alaphelyzetbe, nem lehet vele folytatni az üzemanyagtöltést. Fontos, hogy a pisztolyt pontosan akassza vissza a helyére, mert ha nem így jár el, az üzemanyag-átfolyás megszűnésétől kezdve, a pisztoly még 60 másodpercig aktív, nem tilt le.

Ha a kasszánál mégis más összeget mondanak, mint amivel ön a kútoszlopot otthagyta, ne dőljön be olyan meséknek, hogy "mást mutat a kút számlálója, mint a számítógép, stb." Ha ez így is lenne, az a kút felelőssége volna. Sokkal valószínűbb, hogy néhány liter, még egy kéznél lévő kannába került, miután ön elindult a kassza felé. Ha a pénztáros nem tágít, kövesse a 8. pontban leírtakat.


3. Ha valamilyen adalékot, olajat, fagyállót, stb. vásárol, szóljon a kutasnak, hogy ön előtt bontsa föl azt (miután ön megvizsgálta a flakon originalitását)!
Miért? Mert előfordul, hogy drága adalékok flakonját, egyszerű benzinnel töltik föl, drágább olajok helyett a legolcsóbbat rakják a flakonba, (jóindulatúbb trükközők ugyanolyan minősítésű, de olcsóbb olajat tesznek bele, az igazán bunkó fajta pedig a lehető legolcsóbb létező, még olajnak nevezhető kotyvalékot), a fagyállót felhígítják, az ioncserélt-vizes flakonba csapvizet raknak, és így tovább. Nem átlátszó flakon esetében, az is előfordul, hogy az csak háromnegyedig van, miközben ön a teljes tartalomért fizet. Az ok nem mindig a közvetlen haszonszerzés, van, hogy a leltárhiányt akarják így megszüntetni, vagy az anyagot a saját autójukba töltötték, de kifizetni nincs kedvük.

Ez nem csak közvetlenül húz ki pénzt az ön zsebéből, de akár a motor, az üzemanyag- vagy hűtőrendszer tönkremenetelét is okozhatja!
A közvetlen kár sem kicsi: mondjuk egy üzemanyagrendszer-tisztító adalék, vagy magas fokozatú olaj esetében, 1.500 - 4.000,- Ft.
Ha ön attól tart, hogy a kutas megsértődik, egyszerűen használhatja a következő trükköt:
Amikor kéri az adott terméket, tegye hozzá, hogy "Ne bontsa ki, elvinném!". Ezután, ha látta, hogy a termék még nem volt felbontva, mégis kérheti a kutast: "Tudja mit? Kérem, mégis töltse bele!"
Ha elfelejtett szólni, és a kutas felbontott flakont hoz, még mindig megkérheti, hogy hozzon inkább egy olyat, amelyik originál! (Ez fogyasztóként az ön alapvető joga, de ha mégsem lenne kedve ezt így direktben kérni, még mindig mondhatja, hogy "inkább elvinném, és nem szeretném, ha csöpögne."!)

Ha nem akarja, hogy becsapják, ne tartson attól, hogy mit szól majd a kutas! Ne foglalkozzon ezzel! Ha az illető becsületes, megtanulja, hogy bármit csak a vásárló előtt nyisson ki. (A kutas, a kereskedelem íratlan törvényei szerint, amúgy is csak ön előtt bonthatná fel a flakont!) Ha pedig az illető csaló, akkor ön még elégedett is lehet, hogy megakadályozta, hogy lopjanak öntől.
önnek valószínűleg fontosabb, hogy a munkája ellenértékeként kapott pénzt, olyasmire költse, ami tényleg megéri az árát, mint az, hogy egy fiatalember esetleg ferde szemmel néz-e önre, vagy sem.

Annak se dőljön be, hogy a kutas a flakont hozva, önhöz közeledve, de még néhány méter távolságra, látványosan fölbontja. Ez is egy módszer az átverésre, valószínűleg a csomagolás már föl volt bontva!

Ha biztos akar lenni abban, hogy a flakonban az van, ami rá van írva, ne vegyen el olyan flakont a kínáló-állványról, vagy a kartondobozok tetejéről, amely egymagában árválkodik, miközben a többi a kartondobozban sorakozik! Lehet, hogy azért van a flakon feltűnően különtéve, hogy lehetőleg azt vegyék el, mert a kutasnak hoz némi plusz bevételt. (Ez igazából csak olyan flakonokra igaz, amelyek originalitása ránézésre nehezen ellenőrizhető. Pl. gyerekzáras vegyszeres flakonok.)

A megkárosítottság elkerülése érdekében, azt is várja végig, hogy az olajat, folyadékot, adalékot, ténylegesen beletöltik-e a megfelelő helyre!
A maradékot, (már ha nem csak néhány cseppről van szó) pedig ne szégyellje elkérni, hiszen önnel a teljes flakont fizettetik meg, nem csak azt, ami belekerült autójába.
Arról nem is beszélve, hogyha a kútnál kellett olajat tölteni az autóba, az azt jelenti, hogy a motor eszi az olajat, tehát előbb-utóbb a maradékra is szükség lesz.


4.
Nemrég beszélgettem egy ismerős hölggyel, akit nocsak-nocsak, megkárosított egy benzinkutas. Az itt leírt módszer, szemtelenebb az ebben a fejezetben ismertetett összes módszernél, különös kegyetlenséggel elkövetett, a vásárlót (tehát önt is), a legteljesebb mértékben prédának néző aljas csalás, sőt lopás.

A hölgy elmesélte, hogy a kutas megtankolta autóját, majd amikor ő elindult a kasszához, hogy fizessen, emberünk megkérdezte tőle a szokásos kérdést: "Ellenőrizzem az olajszintet, ablakmosó folyadékot?"
(Télen hozzáteszik a listához a fagyállót is. érdekes, hogy a keréknyomás ellenőrzését 10-ből 10-szer elfelejtik megkérdezni, és azt nekünk kell kérni... Talán csak nem azért, mert az sok időbe kerül, és általában "csak" 50-100 forintot lehet vele keresni, mialatt a kutas elszalaszt néhány jobb üzletet?)

Szóval, hogy visszatérjünk a sztorira, a hölgy, későbbi bánatára igent mondott, majd beállt a kasszához.
Kisvártatva bejött a kutas, és közölte, hogy az olajszint a minimum alatt van.
Erre a hölgy elmondta, hogy nincs pénze, és emiatt nem szeretne most olajat venni.
A kutas erre megkérdezte, hogy mi az úti cél?
- Miskolc - válaszolta ismerősöm.
- Az 170 km, nem fog leérni! -állította a kutas- Mindenképpen kell rátölteni olajat!
- Az mennyibe fog kerülni? 2.990 forint - válaszolta szolgálatkész barátunk.
- Nem marad semmi pénzem, de ha kell, hát kell! Töltse bele!

A hölgy kissé szomorúan, hogy nem maradt költőpénze a hétvégére, fizetett, majd távozott, miközben a kutas eltűnt.
A kúttól távozva jött rá, hogy bizony csúnyán rászedték! Ugyanis autóján nemrég hajtottak végre olajcserét, (amit nem ő intézett, hanem édesapja, így nem először nem emlékezett pontosan, hogy mikor történt), tehát egészen bizonyosan nem volt szüksége olaj rátöltésére. Arról nem is beszélve, hogy egy viszonylag új autóról van szó, amit kíméletesen használnak, így biztosan nincs olyan (előtte sem volt és azóta sincs) olajfogyasztása, hogy két olajcsere között, akár csak fél litert is utána kéne tölteni. Valószínűleg egyetlen csepp olajat sem töltöttek autójába, csak kifizettettek vele egy liter, ráadásul meglehetősen drága olajat.

Kutasunk minden bizonnyal lelkifurdalás nélkül tette el a részét az osztozkodásnál, jót röhögve azon, hogy mennyire "lehúzta" a hölgyet.
Szerintem, ha a hölgynél lett volna több pénz, a fickó még ablakmosót is megpróbált volna rásózni.

Hogyan védhetjük ki az ilyen gerinctelen támadást?

Először is, ha autója nem "eszi" az olajat, két olajcsere között elég egyszer, maximum kétszer ellenőrizni az olajszintet.
Ha a kutas felkínálja ezt, ne hagyja őt ott, hanem nézze végig, hogyan csinálja.
A nívópálcával, szabályosan, így lehet megmérni az olajszintet:
Kihúzzuk a nívópálcát, az olajat letöröljük róla egy ronggyal, majd ütközésig(!) visszatoljuk, újra kihúzzuk, és ekkor nézzük meg az olajszintet. Minden olajpálcán lennie kell két jelnek, valahogy hasonlóképpen:     min|            |max
A két vonal között kell lennie az olajszintnek.
Ha az olajszint nincsen közelebb a "min" feliratnál lévő vonalhoz, mint a két vonal közötti távolság negyede, és az autó nem eszi az olajat, akkor semmi ok az aggodalomra. (Azért, ha nagyon hosszú útra indul, ilyenkor töltsön rá, úgy fél litert!)
Ha annál alacsonyabb a szint, akkor hamarosan (50-100 kilométeren belül) érdemes rátölteni, a motor méretétől függően, fél-egy litert, de erre legritkább esetben a benzinkút a jó választás. Az olaj a kutaknál 10-20%-kal drágább, mint a szervizeknél, és 20-40%-kal drágább, mintha valamelyik alkatrész-kereskedelmi láncnál veszi, mint pl. Bárdi Autó.

Megjegyezzük, hogy az olajszint mérésre sem a kutak a legalkalmasabb helyszínek, hiszen kb. 20 perc, amíg a motorból az összes olaj visszacsöpög az olajteknőbe, ami szükséges feltétele annak, hogy a nívópálca, a teljes olajmennyiséget mérje.
A benzinkutaknál eltöltött 5-10 perc erre nem elegendő, a nívópálca biztosan valamivel kevesebb olajat jelez majd ki, mint ami a motorban van.

Amikor a kutas ellenőrzi az olajszintet, figyelje meg, hogy ütközésig tolja-e be letörlés után a nívópálcát. (Ha észreveszi, hogy nem, ne hagyja magát rábeszélni olaj-utántöltésre, ne is vitatkozzon, inkább menjen el, az ipse nézzen mást baleknak.)
Mindenképpen kérje meg a kutast, hogy mutassa meg az olajszintet önnek is. Ha friss az olaj, akkor valószínűleg elég nehéz leolvasni a szintet, de ilyenkor nincs is erre igazi szükség.
ügyeljen rá, hogy a kutas ne tartsa függőlegesen a pálcát, ne folyhasson le a minimum felé rajta az olaj!

Ha ön is úgy látja, hogy szükség van olaj utántöltésére, mégpedig sürgősen, tehát mindenképpen muszáj a kútnál olajat vennie, akkor a további súlyos ezrekbe kerülő trükkök elkerülése érdekében, mindenképpen hasznos, ha az előző pont betartására odafigyel! Komoly összegeket takaríthat meg ezzel!

Ha autója olajfaló, (0,7-0,8 L / 1.000 km felett) akkor legjobban úgy jár, ha MOL kútnál vesz valami olcsó magyar olajat utántöltésre, és a megtakarított pénzt félreteszi a hiba mielőbbi kijavíttatására.

A 20 könyvoldalnyi folytatás az alábbi témákat fejti ki részletesen:

Benzinkutak folytatás:

  • A pénztárosok milyen trükkökkel szednek ki az ön zsebéből néhány száz, de akár 5-10.000,- forintot, nem is beszélve a súlyosabb esetekről, a bankkártya-visszaélésekről? Vigyázat, a pénztáros nagyobb szemfényvesztő mint David Copperfield, jobb megfigyelő mint Columbo, és gyorsabb mint Terence Hill!
  • Mire való a kút shopja, és mire nem? Hatástalanítsa a kutaknál az ön pénztárcájára gyermekén keresztül leselkedő csapdákat!
  • A kútnál sem szégyen bezárni, és beriasztani az autót, sőt...
  • Mit tegyen, ha a kútnál bármilyen kár éri önt?
  • Egy 60.000 Ft-os eset és a tanulsága;
  • Egy végzetes mulasztás, avagy ha erre nem figyel, panaszra legfeljebb a sóhivatalba mehet!
  • 2 ritkábban előforduló eset;
  • Sok (nem is olyan) kicsi, sokra megy.

Egy általános lenyúlási módszer;

A parkolási rendszer vámszedői:

  • Mikuláscsomag és kerékbilincs. Legendák és valóság.
    Szolidan: egy apró trükk pótdíj ellen!
  • Miért tűnhet el az ön autója egy szempillantás alatt? Az autók "legális" elvontatásra szerveződött maffia. (Hála Istennek a dolog jelenleg tetszhalott, de sajnos bármikor megelevenedhet.

Ezeket az információkat viszont már a könyv megvásárlóinak tartjuk fönn.

Ha ön is hozzá akar jutni ezekhez a titkokhoz, rendelje meg azt a különleges elektronikus könyvet, az AutósTITKOK eBook-ot, ami mindent tartalmaz, ami az autóvásárlásról, és a mindennapi autózás stresszmentessé tételéről tudható!

Megrendelési oldal.

További információk a kiadványról

Ha már jelenlegi autóján is szeretne sokat megtakarítani, ha szeretne leleplező cikkeket olvasni, hasznos szolgáltatásokat, különleges autós termékeket megismerni, iratkozzon föl az AutósTITKOK megoldáspostára, hogy minden ilyesmit megoszthassak Önnel!

Első levélként megkap ajándékba
egy akár évi többszázezres megtakarításhoz
kulcsot jelentő eBookot a fogyasztáscsökkentésről!

Olvasói visszajelzések szerint, még tapasztalt autóstársaink is 15-20 %-ot faragtak le autójuk fogyasztásából  az eBook segítségével, ráadásul mindezt bármiféle "szuperkütyü", vagy "csoda-adalék" nélkül, úgy, hogy még a vezetés is élvezetesebb!

Az eBookban mindazt a valódi tudást közzéteszem, amit a témában fölhalmoztak. Minden olyan vezetési - autózási tényezőt bemutatok, amitől a fogyasztás függ.

Nem csak azt, hogy mit tegyen, hanem azt is, hogy hogyan!

Próbálja ki magát, Ön mennyit tud lefaragni autója fogyasztásából! Ha követi az eBook tanácsait, valószínűleg az eddigieknél jóval ritkábban kell majd tankolnia!

A megoldásposta következő részeiben pedig más autós témákban olvashat fontos cikkeket, tanulmányokat:
az autóvásárlás csapdáinak elkerülése, valamint érdekességek és hasznos információk az autós mindennapokra.

Nézzen bele az eBook tartalmába! Az RTL Klub, Fókusz című műsorában hangzottak el az alábbi tanácsok!

Hogyan spóroljunk az üzemanyaggal? - RTL Klub - Fókusz

További tippek spóroláshoz - RTL Klub - Fókusz

Kövesse az AutósTITKOK Facebook lapját, hogy a hasznos, érdekes, vagy vicces posztokról értesüljön.

 

e-mail